Kategorie
Analiza kolorystyczna Poradnik Spis wiedzy

Typ kolorystyczny Zima – Ciemna, Chłodna, Czysta


 

ZIMA można określić jako surową i kontrastową urodę o mocnych i nasyconch barwach.

W tym typie urody występują wyraźne różniece dwóch karnacji. Pierwsza to bardzo jasna porcelanowa skóra, czasami z subtelnym, ledwie zauważalnym odcieniem błękitu lub różu, która kontrastuje z granatowoczarnymi lub kruczoczarnymi włosami. To typowa „Królewna Śnieżka”. Niestety słabo się opala, a jeśli już to na czerwono. Druga wyróżniona karnacja to połudnowa chłodna, oliwkowa cera. Może przybierać odcienie ciemnego brązu, podbita szarością i różem. Bardzo szybko się opala i długo utrzymuje piękny kolor. Opalenizna jest zwykle ciemnobrązowa z popielatym połyskiem. Piegi są rzadkością, jeśli występują, mają szarawy odcień. Usta w kolorze bladej czerwieni, nasycone i wyraźnie okonturowane.

Oczy u Zimy można zauważyć silny kontrast między czystą bielą gałki ocznej, a kolorem tęczówki. Zawsze występuje intensywny, nasycony i zdecydowany kolor tęczówki. Kolor oczu to lodowaty błekit, ciemnoniebieski, szklista i zimna zieleń czy nawet czarny. Rzęsy i brwi najczęściej są w kolorze czarnym lub bardzo ciemnym są gęste i z wyraźnym konturem.

Włosy zazwyczaj ciemne o chłodnym odcieniu. Od jasnego do ciemnego brązu gorzkiej czekolady, aż po czarne z granatowym lub popielatym połyskiem. Szatynki mają odcień włosów w kolorze popielatego brązu aż po ciemny, szarawy brąz oraz kolor czarno-brązowy.

 

 

Wiosna wyróżnia trzy podtypy:

Ciemna/Głęboka, Chłoda, Czysta (kontrastowa)

 

 

Ciemna/Głęboka Zima – Deep Winter

 

Ciemna Zima jest typem ciemnym i ten atrybut jest najważniejszy – jest to najgłębszy typ Zimy. Skóra jest ciemna może być oliwkowa, beżowa lub bardzo ciemna karnacja. Oczy są ciemne i zazwyczaj w odcieniach brązu np. piwne, ciemny brąz, ciemna oliwki aż do czarnych. Oprawa oczu również jest ciemna. Ciemna Zima jest bardzo wyrazista ale nie kontrastowa. Włosy są najczęściej w kolorze czarnym zdarzają się czarne z brązowymi refleksy, ciemnobrązowe. Ciemna Zima i Ciemna Jesieńtypami siostrzanymi i mogą sobie pożyczać niektóre kolory z palety barw. Poniżej znajdują się przykłady słynnych kobiet i mężczyzn w typie urody Ciemnej Zimy i przykładowe kolory.

Najlepsze kolory dla Ciemnej Zimy to najciemniejsze i mocno nasycone z palety Zimy i pożyczamy kilka ciepłych barw od Jesieni.

Niekorzystne kolory: przygaszone, jasne, pastelowe, żółty, jasny róż, jasne złoto, łosośowy, zielony.

 

 

Chłodna Zima – Cool Winter

 

Chłodna Zima to typ urody mocno chłodny i to jest najważniejszy atrybut. Uroda jest intensywna ale nie ma w sobie wiele kontrastu. Jest to nie wątpliwie najdelikatniejsza spośród wszytskich typów Zim. Skóra jest  jasna lub beżowa bywa też ciemniejsza zdecydowanie chłodna z widocznym różowym zabarwieniem. Oczy mogą być w dowolnym odcieniu, od błękitu aż do ciemnego kamiennego brązu. Włosy mogą być  czarne, brązowe, a nawet z blond pasemkami ale zawsze w chłodnej tonacji. Chłodna Zima i Chłodne Latotypami siostrzanymi i mogą sobie pożyczać niektóre kolory z palety barw. Poniżej znajdują się przykłady słynnych kobiet i mężczyzn w typie urody Chłodnej Zimy i przykładowe kolory.

Najlepsze kolory to chłodne i wyraźne z palety barw Zimy i pożyczamy kilka kolorów z palety barw Lata.

Niekorzystne kolory: ciepłe i kontrastowe kolory, czysta czerń, brązy, zielenie.

 

 

Czysta/kontrastowa Zima – Clear Winter

 

Czysta Zima to typ Królewny Śnieżki i jest najbardziej kontrastowa ze wszystkich typów kolorystycznych Zimy. Mocno wyraźna i kontrastowa i ten atrybut jest najważniejszy. Skóra jest jasna, porcelanowa, chłodna. Oczy są najbardziej charakterystycznym w całym wyglądzie – są szkliste i błyszczące, mocno kontrastowe, zdecydowanie przyciągają uwagę. Kolor oczu najczęściej w błękitnym kolorze, bywają też jasnozielone. Oprawa oka jest również wyraźna. Włosy są ciemne, kruczoczarne, ciemnobrązowe również siwe. Uroda Czystej Zimy ma w sobie wiele kontrastu – kolor skóry kontrastuje z kolorem włosów, oczy są bardzo wyraźne. Ten typ urody jest połączeniem Zimy i Wiosny. Czysta Zima i Czysta Wiosnatypami siostrzanymi i mogą sobie pożyczać niektóre kolory z palety barw. Poniżej znajdują się przykłady słynnych kobiet i mężczyzn w typie urody Czystej Zimy i przykładowe kolory.

Najlepsze kolory to najmocniej nasycone i kontrastowe z palety barw Zimy i pożyczamy kilka ciepłych kolorów z palety barw Wiosny.

Niekorzystne kolory: wszystkie stonowane i przygaszone odcienie, pastele, wszystkie ciepłe kolory

 

 

 

Analiza kolorystyczna jest cenną informacją i podpwiedzią ale nie wyrokiem. Jeśli masz swoje ulubione kolory, a nie występują one w Twojej palecie kolorystycznej to nie jest powód do zmartwień. Wystarczy, że "mniej korzystny kolor" odsuniesz na dalszy plan tzn., że założysz go dalej od twarzy np. jako spodnie, spódnice czy dodatki itp. Baw się kolorem i eksperymentuj ale pamiętaj aby się ubrać, a nie przebrać 🙂

Nie zapominaj również, że ubiór powinien być dopasowany do Twojego charakteru, stylu życia czy wykonywanej pracy.

 

Analiza kolorystyczna

Pogłębiona analiza kolorystyczna do 12 typów

Typ kolorystyczny Wiosna – Jasna, Ciepła, Czysta

Typ kolorystyczny Lato – Jasne, Zgaszone, Chłodne

Typ kolorystyczny Jesień – Zgaszona, Ciepła, Ciemna

 

 

 

 

W odpowiedzi na “Typ kolorystyczny Zima – Ciemna, Chłodna, Czysta”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *