Kategorie
Analiza kolorystyczna Poradnik Spis wiedzy

Typ kolorystyczny Wiosna – Jasna, Ciepła, Czysta

 

 

WIOSNA – jako typ kolorystyczny prawdopodobnie najrzadziej spotykany typ urody w Polsceposiada bardzo delikatną urodę.

Wizualnie cera jasna, wygląda jak przeźroczysta i blada w odcieniu jasnej brzoskwini czy kości słoniowej. Często pojawiają się piegi i mają złocisto – brązowy odcień. Ten typ urody opala się najpierw na kolor czerwony, a później powoli brązowieje. Opalenizna typowych Wiosen posiada złocisty odcień. Barwa ust jest mieszanką brzoskwini, łososia, moreli, jasnego koralu.

U Wiosny tęczówka jest szklista i dość mocono kontrastuje z białkiem. Tęczówka oka jest w odcienu jasnego niebieskiego do jasnego zielonego. Źrenica często oddzielona jest od tęczówki wyraźną obwódką w kolorze brązowym czy złotym. Oprawa oka jest jasna w kolorze brązu i złotego brązu. Rzęsy i brwi są rzadkie.

Włosy najczęściej są w kolorze ciepłego blondu: słomkowego, miodowego, złocistego. Włosy również mogą być ciemniejsze i posiadają rudawy połysk.

 

Wiosna wyróżnia trzy podtypy:

Jasna, Ciepła, Czysta (kontrastowa)

 

 

Jasna Wiosna – Light Spring

 

Jasna Wiosna jest typem jasnym: jasne oczy i ich oprawa, jasna skóra, jasne włosy – najważniejszym atrybutem jest walor. Jasna Wiosna jest typem kolorystycznym pomiędzy Wiosną i Latem i często bywaja mylone. Oczy i włosy Jasnej Wiosny są zawsze jasne. Najczęściej spotykane to niebieskie, zielone, a nawet bursztynowo – piwne. Włosy mają ciepły odczień blondu, a skóra może mieć piegi. Przy tym typie urody jest bardzo mały kontrast pomiędzy skórą, oczami i włosami. Jasna Wiosna i Jasne Latotypami siostrzanymi  dzięki temu mogą sobie pożyczać niektóre kolory z palety barw. Poniżej znajdują się przykłady słynnych kobiet i mężczyzn w typie urody Jasnej Wiosny i przykładowe kolory.

Najlepsze kolory dla Jasnej Wiosny to będą najjaśniejsze kolory z palety barw Wiosny i Lata i będą to kolory pastelowe.

Niekorzystne kolory: czarny, kolory mocno nasycone np. fuksja czy neonowy pomarańczowy, ciemne np. ciemna czakolada czy granat.

 
Ciepła Wiosna – Warm Spring

 

Ciepła Wiosna jest typem ciepłym i ten atrybut jest najważniejszy. Jest to dość wyraźny typ urody ale nie kontrastowy. Oczy są dość jasne: zielone, orzechowo – brązowe lub ciepłe niebieskie.  Skóra może być jasna jak i delikatnie beżowa. Mogą występować piegi ale nie tak widoczne jak u Ciepłej Jesieni. Włosy są w kolorze blondu i mają ciepły, złoty lub rudawy odcień. Ciepła Wiosna i Ciepła Jesieńtypami siostrzanymi i dzięki temu mogą pożyczać sobie niektóre kolory z palety barw. Poniżej znajdują się przykłady słynnych kobiet i mężczyzn w typie urody Ciepłej Wiosny i przykładowe kolory.

Najlepsze kolory to te najcieplejsze i mocno nasycone z palety barw Wiosny i pożyczamy ciepłe i przygaszone kolory z palety barw Jesieni.

Niekorzystne kolory: czarny, żółty – cytrynowy i kanarkowy, śnieżna biel, kolory jaskrawe, wiśniowa czerwień, pistacjowy, leśna zieleń, szmaragdowy, fuksja, błękit pruski i lodowy.

 
Czysta/Kontrastowa Wiosna – Clear Spring

 

Czysta Wiosna jest typem urody mocno kontrastowym i ten atrybut jest najważniejszy. Oczy są najbardziej charakterystyczne w całym wyglądzie – są jasne, szkliste, mocno kontrastowe. Oprawa oka jest również bardzo wyraźna. Włosy mogą być w kolorze blondu jak również mogą być ciemne.  Uroda Czystej Wiosny ma w sobie wiele kontrastu: kolor skóry kontrastuje z kolorem włosów, oczy są bardzo wyraźne. Ten typ urody jest połączeniem Wiosny i Zimy. Wyraźny kontrast Czystej Wiosny często mylony jest z Zimą. Jak zatem rozpoznać Wiosnę od Zimy?? Otóż Wiosna ma więciej ciepła w wyglądzie. Jak można się domyślić Czysta Wiosna i Czysta Zimatypami siostrzanymi i mogą sobie pożyczać niektóre kolory z palety barw. Poniżej znajdują się przykłady słynnych kobiet i mężczyzn w typie urody Czystej Wiosny i przykładowe kolory.

Najlepsze kolory to najbardziej nasycone i kontrastowe kolory z palety barw Wiosny i pożyczamy kilka zimnych i kontrastowych barw z palety Zimy.

Niekorzystne kolory: delikatne i złamane (złamane to takie, w których zauważalna jest domieszka bieli, szalości lub czerni), niekorzystne również będą przygaszone i pastele.

 

Przykłady słynnych kobiet i mężczyzn w typie urody Wiosna: Jasna, Ciepła i Czysta.

 

 

Analiza kolorystyczna jest cenną informacją i podpwiedzią ale nie wyrokiem. Jeśli masz swoje ulubione kolory, a nie występują one w Twojej palecie kolorystycznej to nie jest powód do zmartwień. Wystarczy, że "mniej korzystny kolor" odsuniesz na dalszy plan tzn., że założysz go dalej od twarzy np. jako spodnie, spódnice czy dodatki itp.

Baw się kolorem i eksperymentuj ale pamiętaj aby się ubrać, a nie przebrać 🙂

Nie zapominaj również, że ubiór powinien być dopasowany do Twojego charakteru, stylu życia czy wykonywanej pracy.

 

Analiza kolorystyczna

Pogłębiona analiza kolorystyczna do 12 typów

Typ kolorystyczny Lato – Jasne, Zgaszone, Chłodne

Typ kolorystyczny Jesień – Zgaszona, Ciepła, Ciemna

Typ kolorystyczny Zima – Ciemna, Chłodna, Czysta

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *