Pierwsza Komunia Święta – jak ubrać dziecko??

 

 

Pierwsza Komunia Święta to szczególna chwila w życiu każdego dziecka i jego rodziców. Niestety coraz częściej zapominamy, że do Pierwszej Komunii przygotowujemy dziecko i siebie przede wszystkim od strony duchowej. Rodziców ogarnia coraz większe szaleństwo, planują komunijne imprezy na coraz większą skalę. Drodzy rodzice nie dajmy się zwariować, bo na przyjęcia weselne przyjdzie czas 🙂 Najważniejsze jest to, co duchowe, skromność i umiarkowanie.

 

Strój komunijny powinien być skrony i nie rzucający się w oczy. Dlatego coraz częściej strój komunijny proponowany jest przez księdze proboszcza, gdzie alby są jednakowe zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. Dziewczynki zazwyczaj mają długie alby z długim rękawem, a chłopcy krótkie alby i spodnie z długimi nogawkami lub długie alby. Dzięki temu dzieci koncentruja się na przygotowaniu do Pierwszej Komunii Świętej jak również do pierwszej spowiedzi, nie zaprzątając sobie głowy wytworną kreacjią.
W niektórych regionach jest pełna dowolność i dzieci idą do Pierwszej Komunii każde w innym stroju. W takich sytuacjach rozprasza to uwagę dzieci i zamiast skoncentrować się na istotnym temacie, dzieci kręcą głowami i oglądają „suknie balową” koleżanki.
Warto na spokojnie przemyśleć dobór stroju komunijnego, ponieważ nie przemyślany zakup może doprowadzic do tego, że w efekcie dziecko będzie „przebrane”, a przecież nie o to chodzi.
 
Gdy dziecko idzie do Komunii w albie, jest możliwość wybrania ciekawych dodatków, które wyróżnią nasze dziecko z tłumu. Na tym etapie również warto pomyśleć na spokojnie. Wystarczy jeden element więcej i już będzie za dużo.
Jakie dodatki wybrać?? Na co zwrócić uwagę?? Czym się kierować??
Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na powyższe pytania i dowiedzieć się szczegółów to zapraszam do dalszego czytania 🙂

 

 

     

 

 

 
BUTY DLA DZIEWCZYNKI
 
Buty są dopełnieniem stroju i również w przypadku Pierwszej Komunii Świętej ważne jest, żeby były dopasowane do stroju dziewczynki. Kolor oczywiście biały, na jasnej podeszwie. Obuwie komunijne obowiązkowo powinno zakrywać palce u stóp. Najważniejsze jest to aby buty były wygodne. Zwróć uwagę na rozmiar. Dobrze kupić buciki o rozmiar większe gdyż przydadzą się jeszcze na rocznicę. Z albą będą najlepiej współgrały proste i skromne pantofelki. Mogą być zdobione dodatkowym elementem jak wstążeczka, koraliki, klamerka itp. Matowe czy lakierowane to już indywidualny wybór. Równie dobrze sprawdzą się pantofelki wizytowe czy zwykłe białe baleriny. W ofercie są pantofle na obcasie i tu warto się zastrzymać. Najlepszy wybór to szeroki obcas do dwóch centymetrów. Koniecznie przymierzcie buciki ponieważ istnieje możliwość, że córka może czuć się niekomfortowo. W żadnym wypadku nie kupujcie pantofelków na szpilkach. W tym wieku dziewczynki nie powinny nosić tego rodzaju obuwa, gdyż może to spowodować deformacje stopy.